Kehribar Tesbih

Kehribar ağaçların korunma mekanizmaları arasında yer alan reçinelerin fosilleşmiş halidir ve birçok alanda kullanılabilmektedir. Bilim adamları geçmiş döneme dair kanıtlar taşıyan , fosilleşmiş canlılar barındıran bu oksijen, karbon, hidrojen ve süksinik asit bileşeninde geçmişten izler bulmaya çalışırken, maddenin saydam olması ve renkleri dolayısı ile barındırdığı gizemi, içerisinde bulundurduğu maddelerin şifa kaynağı olması sebebi  sayesinde pek çok takı ve aksesuarda başrolde kullanılmaktadır.

mavi-ates-kehribar-1100x671

Kehribar özellikle tesbih tasarımlarında oldukça önemli yer tutmaktadır. Geçmişi incelendiğinde genellikle erkeklerin kullandığı savaşlarda ve meydan okumalarda düşmanlarını etki altına almak için kemiklerden oluşan halkaları boyunlarında ya da bileklerinde taşıdıkları, ilerleyen dönemlerde farklı dinlerde bir ibadet aracı olarak kullanılan ve tarihsel geçmişi ile çok eskilere dayanan tesbih günümüzde pek çok erkek için vazgeçilmez bir alışkanlık haline gelmiştir. Hatta toplum içerisinde pek çok kişi bu aksesuardan koleksiyon yaparak farklı model ve tasarımları, farklı maddelerden yapılan türlerini bir araya getirerek adeta sanatsal bir çalışma yapmaktadır. Şüphesiz ki kehribar tesbihte hem bu koleksiyonların hem de, tesbih alışkanlığı olan kişilerin vazgeçemediği özel türlerden biri. Çünkü hem tesbihi hem de kehribarı incelediğimizde tabiri caizse tarihi olmayan iki madde ile karşılaşıyor ve ikisininde mükemmel özelliklerini insanlar için nasıl bir önem arz ettiğini fark ediyoruz. Biri özellikleri ile hem şifa hem de bilgi kaynağına ulaştırırken diğeri tarihsel geçmişi ve insanlık tarihi üzerindeki etkisi hem sosyal alanda hem de dini alandaki kullanım özellikleri ile yarattığı farklılığı ortaya koyuyor, bu iki maddenin birleşimi olan kehribar tesbih de erkekler tarafından en çok talep gören olma özelliğini korumaya devam ediyor.

Sitemizde sizler için satışa sunduğumuz özel tasarım, birinci sınıf işçilikle üretilmiş, hem kullanışlı hem de şık, günlük kullanım ve koleksiyonluk için seçebileceğiniz has damla kehribar tesbihlerimizi satın alarak sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir